İLETİŞİM VİDEOLAR FOTOĞRAFLAR GÜNDEM BİYOGRAFİ ANA SAYFA
HABERLER>GÜNDEM
16 Mart 2019 Cumartesi - 19:16

Aydemir’den islamofobi tepkisi

AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, Yeni Zelanda’da Cuma namazı sırasında Müslümanlara yönelik menfur saldırıyı lanetleyerek, İslam Dünyasına başsağlığı diledi.

Aydemir’den islamofobi tepkisi

AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, Yeni Zelanda’da Cuma namazı sırasında Müslümanlara yönelik menfur saldırıyı lanetleyerek, İslam Dünyasına başsağlığı diledi. ‘Onlar ağızlarıyla Allah’ın nurunu söndürmek istiyorlar. Hâlbuki kâfirler istemeseler de Allah nurunu tamamlayacaktır.’ ilahi hükmünü hatırlatan Milletvekili Aydemir, Hz. Ömer, Hz. Osman, Hz. Ali’ye yoldaş olan şehitlerimizi rahmetle anıyoruz.’ dedi.
İSLAM DİNİ, SEVGİ DİNİDİR
İslam Dininin hoşgörü, sevgi dini olduğu, bu ilahi muhabbetin önünü kesmeye çalışan küresel şer odaklarının İslamofobi illetine tutularak, dünyanın çeşitli yerlerinde Müslümanlara karşı hain saldırılar gerçekleştirdiğine işaret eden Milletvekili Aydemir, İslam Alemine metanet dileyerek, ‘Yüce dinimizin emri olan hoşgörümüzü sürdürmeli, birlik ve beraberlik içinde sevgi mesajları vererek, şer odaklarının hain çabalarını böylelikle telin etmeliyiz’ değerlendirmesinde bulundu.
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN VURGUSU
Milletvekili Aydemir, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, ‘“Müslümanlar olarak asla baş eğmeyeceğiz, ama asla bu alçakların seviyesine de düşmeyeceğiz. Kökeni, inancı, meşrebi ne olursa olsun günahsız her masum insanın ölümüne karşı aynı ilkeli duruşu sergileyeceğiz. Yeni Zelanda’da, Filistin’de, Myanmar’da katledilen masum Müslümanlara hangi hassasiyeti gösteriyorsak, diğer insanlara da aynı şekilde yaklaşacağız” ifadesini paylaşarak, sayın Cumhurbaşkanımızın vurguladığı gibi, bizim farkımız yaradılanı yaratandan ötürü sevmektir. ‘ dedi.
AYDEMİR’DEN OLTU BULUŞMASI
AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir 31 mart süreci kapsamında Oltulu dadaşlarla buluştu. AK Parti ilçe Başkanı Ahmet Efdal Gülcü ve yönetim kurulu üyeleri, AK Parti Belediye Başkan adayı Celal Çelebi, MHP ilçe yöneticileri, Kadın Kolları yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Oltu merkez, Ayvalı, Gökçedere mahallelerini ziyaret ederek istişarede bulundu. Kanaat önderi Hafız Ali Ağırman’ı ziyaret eden Milletvekili Aydemir ve beraberindekiler, hayır duası aldı.
YENİ ZELANDA’DAKİ MENFUR SALDIRI
Oltu’da gerçekleştirilen çalışmalara Yeni Zelanda’da meydana gelen menfur saldırı damga vurdu. Ziyaretlerinde İslam Aleminin acısını paylaştıklarını kaydeden Milletvekili Aydemir, Avrupa başta olarak dünyada yayılmaya çalışılan İslamofobi’ye karşı Müslümanların feraset ve basiretle yaklaşmaları, birlik ve beraberlik içinde bulunmaları gerektiğini vurguladı.
‘ALLAH BİZE YETER’
Yeni Zelanda’da meydana gelen alçak saldırı karşısında üzüntü içinde bulunan Oltulu dadaşlarla yaptığı sohbette Ali imran Suresi 173’üncü ayetinde yer alan, ‘Onlar öyle kimselerdir ki, halk kendilerine, “İnsanlar size karşı ordu toplamışlar, onlardan korkun” dediklerinde, bu söz onların imanını artırdı ve “Allah bize yeter, O ne güzel vekildir” dediler. ‘ ayetini hatırlatan Milletvekili Aydemir, ‘Biz Müslümanca duruşumuzu sürdürmeli, insanı eşrefi mahlukat olarak gören dinimizin gereği olarak muhabbet ve hoşgörümüzü her zaman ortaya koymalıyız. Unutmamalıdır ki, Milli şairimiz Mehmet Akif’in kaydıyla, ‘Şehâmet dini, gayret dini ancak Müslümanlık’tır/
Hakiki Müslümanlık en büyük bir kahramanlıktır.’ Bize düşen metanet ve basirettir.’ dedi.
AYDEMİR CUMHUR İTTİFAKININ MANASINI PAYLAŞTI
Milletvekili Aydemir ve beraberindeki heyet Ayvalı ve Gökçedere’de Oltulu dadaşlarla bir araya geldi. Meşverette ‘Cumhur ittifakının yalnızca ülke içinde değil küresel boyutta da özel bir mana içerdiğine değinen Milletvekili Aydemir, ‘Cumhur ittifakı milli bir duruştur. Bu ittifak, öngörüleri, tespitleri ve vizyonuyla, cihana milli iradenin birlik ve beraberliğini gösteren bir ittifaktır.’ dedi.
‘OLTULU DADAŞLAR YİNE FERASET SERGİLEYECEK’
Belediye Başkan adayı Celal Çelebi, Ak Parti ve MHP yöneticileriyle birlikte Oltu esnafını ziyaret eden Milletvekili Aydemir, ilçede ev ziyaretleri gerçekleştirdi. Önceliği milli beka olan Cumhur İttifakının 31 marttan zaferle çıkmasının küresel boyutta da bir mesaj olacağının altını çizen Aydemir, ‘Oltulu dadaşların ferasetlerinden şüphemiz yok. ‘kaydını düştü.
AYDEMİR AĞIRMAN HOCAEFENDİNİN NİYAZINI PAYLAŞTI
Oltu ziyaretinde ruh mimarlarımızdan, kanaat önderi Hafız Ali Ağırman Hocaefendiyi ziyaret eden Milletvekili Aydemir, Ağırman hocaefendinin nasihatlerini aldı, ümmeti Muhammed için hayır niyazlarına ortak oldu. Aydemir ve beraberindekiler daha sonra 22 yaşında dar-ı bekaya göçen Oltulu Batuhan Kara ve Oltu Gökçedere’nin sevilen siması Gültekin Bektaş’ın ailelerine taziye verdi.

 
Aydemir’den Tekman’da AK meşveret
 
Aydemir: ‘Çanakkale Destanı, Bedir Ruhu’nun eseridir’
DİĞER HABERLER
Aydemir’den Tekman’da AK meşveret
AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, Birlik, beraberlik ve kardeşlik ...
Aydemir: ‘Kudüs, mukaddes davamız’
AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, İsrail askerlerinin Kubbet-üs ...
Aydemir: ‘Allahü Ekber Ruhu ilelebet diri kalacak’
AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, ‘Soğanlı’da Şühedanın izinde; ...
 
Aydemir: ‘12 Mart Erzurum’un eşref vaktidir’
AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, ‘Erzurum, milli vicdanın ...
Aydemir: ‘‘Milli irade ebu cehillere geçit vermeyecektir’
AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, Taksim’de ezanı ıslıklayanların ...
Aydemir: ‘Rabiamıza nefsimiz fedadır’
AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, Hınıs’ta AK coşkuyu paylaştı. ...
 
Aydemir’den ‘1048 Pasinler Ruhu’ vurgusu
AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, ‘Pasinler Ovasından neşet ...
Aydemir: ‘Mukaddesatımız, ilham kaynağımızdır’
AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, ‘Korkma, sönmez bu şafaklarda ...
Aydemir: ‘Dadaş Feraseti ‘Cumhur ittifakı’ kararında
AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, ‘Ak vicdanlı Dadaşlar hakkı teslimde adeta yarışıyor.
 
SOSYAL MEDYA
BİYOGRAFİ
Erzurum'da doğan İbrahim Aydemir Atatük Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Yönetimi Bölümünü bitirdi. Mezuniyet sonrası bir müddet Mali...
İBRAHİM AYDEMİR TV
ARAMA
FACEBOOK
TWITTER
ANA SAYFA BİYOGRAFİ GÜNDEM FOTOĞRAFLAR VİDEOLAR İLETİŞİM