İLETİŞİM VİDEOLAR FOTOĞRAFLAR GÜNDEM BİYOGRAFİ ANA SAYFA
HABERLER>GÜNDEM
19 Şubat 2019 Salı - 20:17

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev, TBMM Türkiye-Azerbaycan Parlamentolar Arası Dostluk Grubu’nu kabul etti

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Türkiye-Azerbaycan Parlamentolar Arası Dostluk Grubu heyeti Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev tarafından kabul edildi.

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev, TBMM Türkiye-Azerbaycan Parlamentolar Arası Dostluk Grubu’nu kabul etti

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Türkiye-Azerbaycan Parlamentolar Arası Dostluk Grubu heyeti Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev tarafından kabul edildi.
Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Türkiye-Azerbaycan Parlamentolar Arası Dostluk Grubu heyeti, Bakü'de temaslarına devam ediyor. Heyet, bugün Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev tarafından kabul edildi. Görüşmede Azerbaycan ile Türkiye arasındaki tüm alanlarda dost ve kardeşçe ilişkilerin başarılı bir şekilde geliştiğini vurgulayan Aliyev, Türkiye-Azerbaycan arasındaki Parlamentolar Arası Dostluk Grubu'nun Azerbaycan’a ziyaretinin, ülkeler arasındaki ilişkilerin daha da genişlemesine katkı sağlayacağını vurguladı.
Cumhurbaşkanı Aliyev, Azerbaycan ve Türkiye’nin bugün dünyadaki en yakın ülkeler olduğunu ve devlet başkanları düzeyinde yapılan toplantıların ve farklı düzeylerde karşılıklı ziyaretlerin dostluğu daha da sağlamlaştırmak ve işbirliğine yönelik yeni alanların belirlenmesi için önemli olduğunu söyledi.
Geçtiğimiz yıl Recep Tayyip Erdoğan’la hem Türkiye’de hem de Azerbaycan’da ve uluslararası etkinliklerde gerçekleşen toplantıları hatırlatan Aliyev, geçen yıl önemli enerji projeleri olan TANAP’ın ve “STAR” petrol rafinerisinin açılmasıyla akıllarda kaldığını hatırlattı.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, selamlarını ileten Türkiye-Azerbaycan Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı Şamil Ayrım, Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’e heyeti kabul ettiği için teşekkür etti.
Türkiye-Azerbaycan ilişkilerinin bugün en üst düzeyde olduğunu belirten Ayrım, İlham Aliyev’in öncülüğünde Azerbaycan’ın uluslararası alanda büyük bir ün kazandığını ve hızlı bir ilerleme kaydettiğini belirtti. Ayrım, başkanlık yaptığı Türkiye-Azerbaycan Parlamentolar Arası Dostluk Grubu'nun iki ülke arasındaki dostça ve kardeşçe ilişkilerin daha da güçlendirilmesi için elinden geleni yapacağını vurguladı. Şamil Ayrım’ın başkanlığındaki heyette, AK Parti Konya milletvekili Orhan Erdem, Ak Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, AK Parti Kars Milletvekili Yunus Kılıç, AK Parti İstanbul Milletvekili Tülay Kaynarca, AK Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan ve MHP Iğdır Milletvekili Yaşar Karadağ bulunuyor.
Dostluk Grubu, 21 Şubat tarihine kadar devam edecek program kapsamında, Başbakan Nevruz Mammadov, Başbakan Yardımcısı Ali Ahmedov ve Azerbaycan Meclisi Komite Başkanları ile görüşmeler gerçekleştirecek.

 
‘Bizden ala akraba mı olur? “
 
Azerbaycan Milli Meclis Başkanı, TBMM Türkiye-Azerbaycan Parlamentolar Arası Dostluk Grubu’nu kabul etti
DİĞER HABERLER
‘Bizden ala akraba mı olur? “
AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, Erzurum’un rabia imanında ...
Milletvekili Aydemir: “Cumhur ittifakı milli irade safıdır”
AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, cumhur ittifakının siyasi ...
Aydemir: ‘Ak Parti ihya siyaseti yapıyor’
AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, AK Parti’nin 17 yıldır ...
 
‘Cumhurbaşkanımıza ilanihaye duacıyız’
AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, dadaşların Cumhurbaşkanı ...
AK Parti’de gönül belediyeciliği istişaresi
AK Parti Erzurum İl Teşkilatı 31 mart yerel seçimleri gündemi odağında ...
Aydemir: ‘Milli irade vicdanı ayakta’
AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, ‘Milleti hafife alanlar ...
 
Aydemir: ‘Hayırlı olsun’
AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, ‘Cumhur İttifakı gönül ...
Aydemir: ‘Bizde ayrı gayrı yok’
AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, ‘Ben Kürt değilim ama kendimi ...
Aydemir: ‘Biz ‘Hakka tapan’ ecdadın torunlarıyız’
AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, ‘‘Korkma’ vurgusuyla başlayan ...
 
SOSYAL MEDYA
BİYOGRAFİ
Erzurum'da doğan İbrahim Aydemir Atatük Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Yönetimi Bölümünü bitirdi. Mezuniyet sonrası bir müddet Mali...
İBRAHİM AYDEMİR TV
ARAMA
FACEBOOK
TWITTER
ANA SAYFA BİYOGRAFİ GÜNDEM FOTOĞRAFLAR VİDEOLAR İLETİŞİM