İLETİŞİM VİDEOLAR FOTOĞRAFLAR GÜNDEM BİYOGRAFİ ANA SAYFA
HABERLER>GÜNDEM
18 Şubat 2019 Pazartesi - 20:19

Azerbaycan Milli Meclis Başkanı, TBMM Türkiye-Azerbaycan Parlamentolar Arası Dostluk Grubu’nu kabul etti

TBMM Türkiye-Azerbaycan Parlamentolar Arası Dostluk Grubu heyeti, Azerbaycan Milli Meclis Başkanı Oktay Asadov tarafından kabul edildi.

Azerbaycan Milli Meclis Başkanı, TBMM Türkiye-Azerbaycan Parlamentolar Arası Dostluk Grubu’nu kabul etti

TBMM Türkiye-Azerbaycan Parlamentolar Arası Dostluk Grubu heyeti, Azerbaycan Milli Meclis Başkanı Oktay Asadov tarafından kabul edildi.
Türkiye-Azerbaycan Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı Şamil Ayrım’ın başkanlığındaki heyet Azerbaycan'da temaslarına devam ediyor. Heyeti Azerbaycan Milli Meclis Başkanı Oktay Asadov tarafından kabul edildi. Heyette, AK Parti Konya milletvekili Orhan Erdem, Ak Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, Ak Parti Kars Milletvekili Yunus Kılıç, Ak Parti İstanbul Milletvekili Tülay Kaynarca, Ak Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan ve MHP Iğdır Milletvekili Yaşar Karadağ bulunuyor.
Geçen günlerde Türkiye’de bina çökmesi ve askeri helikopterin düşmesiyle ilgili başsağlığı dileyen Meclis Başkanı Asadov,”İki ülke arasındaki karşılıklı ziyaretler artık gelenek haline geldi. TAP, Bakü-Tiflis-Kars Demiryolu gibi küresel öneme sahip projelerin uygulanması işbirliğini derinleştiriyor” dedi. 2017 yılında 2,6 milyar dolar olan ticaret cirosunun, geçen yıl 3,4 milyarı aştı aştığına dikkat çeken Asadov, “İki ülke arasında 230’a yakın belge imzalanmış ve 30’dan fazla anlaşma üzerinde çalışmalar devam etmektedir. Gelecekte, ekonomik alanda karşılıklı yatırımların hacmini arttırmayı amaçlıyoruz. Azerbaycan, Türkiye’nin başarısından büyük memnuniyet duyuyor ve kardeşlik ülkesinin başarılarından gurur duyuyor” ifadelerini kullandı.
“Güney Kafkasya’yı yakından takip ediyoruz”
Azerbaycan’da olmaktan memnun olduğunu vurgulayan TBMM Türkiye-Azerbaycan Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı Şamil Ayrım, “Türkiye-Azerbaycan ilişkilerinin çok üst düzeyde. Devlet Başkanlarının içten tutumları diğer yaşam alanlarına da yansıyor. Azerbaycan ile olan dostluk grubu Parlamentodaki en büyük gruplardan biri. Türk milletvekillerinin 360 üyesi bu gruba üye olmak için başvuruda bulundu” dedi. Türk milletvekillerinin Azerbaycan ve çevresindeki süreçleri dikkatle takip ettiğini kaydeden Ayrım, Azerbaycan'ın sorunlarını kendi sorunları olarak kabul ediyorlar. Dağlık Karabağ ihtilafının hem Azerbaycanlılara hem de Türk vatandaşlarını rahatsız ediyor. Hocalı soykırımının gelecek yıl dönümü yaklaşıyor. Bu törenle ilgili olarak Türkiye’de bir dizi etkinlik yapılması planlanmaktadır. Yakında bu sorunun adil bir çözümü için. Azerbaycan’ın bu konudaki haklı duruşunu koşulsuz olarak destekliyoruz” ifadelerini kullandı.
Heyet, 21 Şubat tarihine kadar devam edecek program kapsamında, Azerbyacan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Başbakan Nevruz Mammadov, Başbakan yardımcısı Ali Ahmedov ve Azerbaycan meclisi komite başkanları ile görüşmeler gerçekleştirecek.

 
Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev, TBMM Türkiye-Azerbaycan Parlamentolar Arası Dostluk Grubu’nu kabul etti
 
Aydemir: ‘Dadaşlar, gardaşlarının acısını paylaşıyor’
DİĞER HABERLER
Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev, TBMM Türkiye-Azerbaycan Parlamentolar Arası Dostluk Grubu’nu kabul etti
Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Türkiye-Azerbaycan Parlamentolar Arası ...
‘Bizden ala akraba mı olur? “
AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, Erzurum’un rabia imanında ...
Milletvekili Aydemir: “Cumhur ittifakı milli irade safıdır”
AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, cumhur ittifakının siyasi ...
 
Aydemir: ‘Ak Parti ihya siyaseti yapıyor’
AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, AK Parti’nin 17 yıldır ...
‘Cumhurbaşkanımıza ilanihaye duacıyız’
AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, dadaşların Cumhurbaşkanı ...
AK Parti’de gönül belediyeciliği istişaresi
AK Parti Erzurum İl Teşkilatı 31 mart yerel seçimleri gündemi odağında ...
 
Aydemir: ‘Milli irade vicdanı ayakta’
AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, ‘Milleti hafife alanlar ...
Aydemir: ‘Hayırlı olsun’
AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, ‘Cumhur İttifakı gönül ...
Aydemir: ‘Bizde ayrı gayrı yok’
AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, ‘Ben Kürt değilim ama kendimi ...
 
SOSYAL MEDYA
BİYOGRAFİ
Erzurum'da doğan İbrahim Aydemir Atatük Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Yönetimi Bölümünü bitirdi. Mezuniyet sonrası bir müddet Mali...
İBRAHİM AYDEMİR TV
ARAMA
FACEBOOK
TWITTER
ANA SAYFA BİYOGRAFİ GÜNDEM FOTOĞRAFLAR VİDEOLAR İLETİŞİM